Reklama a Marketing
  Svetové vyhľadávače
  Slovenské vyhľadávače
  Kontakt
  English


 
Prihláste sa k odoberaniu nášho občasníka o optimalizácii pre vyhľadávače Search Engine Newsletter.
Je zdarma a obsahuje zaujimavé informácie z oblasti vyhľadávačov: online marketing, direct marketing, ktoré vám môžu pomôcť. Samozrejme odber je možné kedykoľvek zrušiť. K odoberaniu stačí zadať emailovú adresu!

 
E-mailová adresa
 Internetové vyhľadávače - reklama a marketing

Internetové vyhľadávače
Reklama a marketing

Search Engine Optimization (SEO) alebo optimalizácia pre vyhľadávače je proces modifikácie viditeľnej aj neviditeľnej časti web stránok, tak aby sa tieto web stránky umiestnili na popredných miestach vo vyhľadávačoch ako Google, Yahoo, Zoznam.sk atď.

Optimalizácia pre vyhľadávače je vlastne marketing zameraný na vyhľadávače. Tak ako využívate služby špecialistov na reklamu, PR, marketing mali by ste tiež dôverovať expertom na optimalizáciu web stránok pre vyhľadávače.

Vo svete, kde sa všetko rýchlo mení, tak ako vaše podnikanie, vaša web stránka, rýchlo sa menia aj algoritmy podľa, ktorých zoraďujú vyhľadávače výsledky vyhľadávania. Optimalizácia pre vyhľadávače je neustály, stále pokračujúci proces.

Ako vidíte podľa výskumu Red Sheriff, až 45% návštevníkov prichádza z vyhľadávačov. Tento fakt si uvedomuje len veľmi málo majiteľov web stránok. Okrem zvýšenia návštevnosti vašej web stránky, veľkou výhodou je tiež, zvýšenie počtu relevantných návštevníkov, teda tých, ktorí vo vyhľadávači zadali práve váš produkt alebo službu.

Umiestnenie na popredných miestach vo vyhľadávačoch je pre vašu web stránku výhodnejšie než internetová reklama. Dnes už internetovú reklamu, rôzne banneri, všetci ignorujú. U užívateľov internetu nastala bannerová slepota. Ľudia už dlhodobo veria viac stránkam, ktoré si nájdu sami.

Informácie v angličtine:

Keyword Analysis   Link Analysis   Page Optimization

Link Building   Site submission   Pay Per Click